Marek Cwiek, nasz kolega z Van Nieuwpoort EPS Products, lubi podróżować i często wyjeżdża na weekendowe wycieczki do miast.

Marek ma 56 lat i mieszka z partnerką w Goor. Marek mieszka już od 7 lat w Holandii i przyjechał tutaj pracować. Trafił do Van Nieuwpoort EPS Products za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej, gdzie pracuje w hali recyclingu. Jego praca polega na przetwarzaniu odpadów z styropianou. Zabiera zużyty EPS, który zbieramy z miejscowych punktów selektywnej zbiórki odpadów, i dba o to, żeby trafił na taśmę transportującą. W razie potrzeby sortuje i pomaga, gdy inni koledzy są nieobecni.

Marek nadal lubi swoją pracę i cieszy się, że pracuje blisko domu i ma dużą swobodę w swojej pracy. Najbardziej podoba mu się duża przestrzeń, w której pracuje. Może porozmawiać z kierowcami samochodów dostawczych którzy przyjeżdżają i pomaga przy wyładunku. Ponadto dużo pracuje samodzielnie, co również lubi. Docenia swoich miłych kolegów i przyjazną atmosferę w pracy. To, co Marek bardzo ceni, to możliwość rozwoju, jaką oferuje Van Nieuwpoort EPS Products, i czuje się tak związany ze swoją pracą, że chce pozostać w firmie. Dzięki temu może uczęszczać na lekcje języka niderlandzkiego co tydzień, co pomaga mu poprawić swój język.

W ten sposób chcemy zapewnić, że nasi polscy koledzy dobrze się porozumiewają ze swoimi holenderskimi kolegami. Zwiększając ich znajomość języka, mogą lepiej komunikować się i czuć się bardziej komfortowo w firmie. Uczenie się języka niderlandzkiego na miejscu pracy nie tylko sprzyja lepszemu współdziałaniu, ale także wzmacnia więź między wszystkimi pracownikami. W Van Nieuwpoort EPS Products dążymy do stworzenia inkludującego i zróżnicowanego środowiska pracy, w którym każdy ma szansę rozwijać się i rosnąć.

Oprócz pracy Marek bardzo lubi podróżować i odwiedził już sporo krajów i miast. Odwiedził między innymi Portugalię, Hiszpanię, Francję, Anglię, Norwegię, Luksemburg, Belgiię, Niemcy, Włochy, Czechy, Węgry i Austrię. Często podróżuje za pośrednictwem polskiej agencji turystycznej, która wszystko dla niego organizuje. Marek chce odkryć świat, doświadczyć innych kultur i poznać różnych ludzi. Interesuje go przede wszystkim historia i kultura różnych krajów oraz miejsca, gdzie miała miejsce II wojna światowa. Dodatkowo Marek odwiedził wiele miast w Holandii. Jednym z najbardziej zapadających w pamięć miast, które odwiedził, były Lizbona i Rzym, ze względu na kulturę zrobiły na nim duże wrażenie. Rzym także jest planowany do ponownej wizyty.

Marek bardzo dobrze łączy swoją pracę i hobby. Zazwyczaj wyjeżdża w weekend lub podczas długiego weekendu i wcześniej bierze urlop. Chciałby odwiedzić co najmniej 5-6 nowych miejsc rocznie. W tej chwili w planie jest wizyta w Paryżu za kilka tygodni. W Holandii wciąż czeka na jego liście Maastricht.

Dla wszystkich, którzy lubią podróżować, Marek ma jeden związek; wybierz się na wycieczkę z biurem podróży, ponieważ zabiorą cię wszędzie. Musisz to przede wszystkim zrobić, podejmować działania i cieszyć się.